9 powodów, dlaczego WARTO zrobić sesję narzeczeńską. 

sesję narzeczeńską, fotograf ślubny kraków, grzegorz jasionowicz

Dlaczego WARTO zrobić sesję narzeczeńską?

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. To moment, w którym dwoje ludzi decyduje się iść jedną, wytyczoną wspólnie drogą. W tym pięknym i pełnym emocji dniu towarzyszą Wam wasi bliscy: rodzina, przyjaciele, znajomi. Bywa jednak tak, że w obliczu zdarzeń, mimo to, iż jesteście tego dnia najważniejsi, nie możecie w pełni skupić się na sobie nawzajem. Warto więc pomyśleć o stworzeniu sytuacji, w której będziecie mogli poświęcić się tylko sobie nawzajem i poczuć zupełną swobodę, bez skupionej na Was masie spojrzeń. Sesja narzeczeńska jest dla Was takim prywatnym, małym wydarzeniem. Nie ma tutaj gości oraz hucznego przyjęcia, jesteście tylko Wy. 

W tym materiale przedstawię więc 9 powodów, dla których warto zrobić sesję narzeczeńską! 

1. Przypieczętowanie związku.

Okres przed ślubem jest bardzo burzliwym czasem. Trzeba wszystkiego dopilnować i dopiąć wszelkie szczegóły związane ze ślubem i weselem, a czasu coraz mniej. Te ulotne chwile warto zatrzymać na dłużej, dlatego dobrym pomysłem jest wspólna sesja zdjęciowa. Coraz większa liczba fotografów ma w swojej ofercie sesję narzeczeńską. Na tych kilku zdjęciach będziecie mieli okazję, żeby wyrazić siebie, swoje emocje, uczucia, byście mogli kiedyś nie tylko we wspomnieniach do tego wracać. W ten sposób możecie bowiem mieć namacalny dowód łączących Was więzów i uczuć, zawartych na zdjęciach. To będzie idealny czas, tylko dla Was, dlatego warto zdecydować się na sesję zdjęciową jeszcze przed ślubem.

2. Przełamanie barier przed obiektywem.

Bardzo często jest tak, że pierwszy raz stajecie przed obiektywem profesjonalnego fotografa. Jest to całkiem nowe doświadczenie. Wszystko jest proste, dopóki fotograf nie wyciągnie aparatu i nie zacznie robić zdjęć. Pojawiają się nerwy a w głowie, rodzi się pytanie „co robić?”  Po pierwsze, trzeba wrzucić na luz, zdjęcia to nie jest zło konieczne. Po drugie, nie traktujcie sesji jako przymusu, ponieważ tutaj zupełnie nie o to chodzi. Po trzecie, bądźcie sobą, tak jak wtedy, gdy jesteście tylko we dwoje. Nie zwracajcie uwagi na człowieka z aparatem, zapomnijcie o nim i oddajcie się swoim uczuciom i temu, co Was łączy. Możecie być pewni, że fotograf uchwyci to, co najlepsze i to, co prawdziwe, stąd powinniście czuć się swobodnie.

Jak ja przełamuję bariery?

Zawsze przed rozpoczęciem zdjęć, rozmawiam ze swoimi parami. Uważam, że w dobrych relacjach tkwi klucz do sukcesu. Odpowiednie podejście fotografa i luźna rozmowa potrafi wiele zmienić. Opowiedzcie, co lubicie robić w wolnym czasie, jakie macie zainteresowania czy hobby. Takie przełamanie lodów i wprowadzenie przyjemnej atmosfery sprawi, że poczujecie się swobodniej. Tym sposobem, ta relacja staje się bliższa na tyle, że moje pary chętnie wpuszczają mnie do świata swoich uczuć i emocji, a i mnie jest łatwiej wyłapywać najlepsze momenty. 

9 powodów dlaczego WARTO zrobić sesję narzeczeńską 1

3. Poznanie fotografa.

Jestem zdania, że jeżeli nie ma chemii między parą a fotografem, to współpraca może się nie układać tak, jakbyście oczekiwali. Dlatego zachęcam Was do wykonania sesji narzeczeńskiej. Macie wtedy okazję zobaczyć, jak Wasz fotograf pracuje, jak zachowuje się podczas wykonywania zdjęć i czy styl jego pracy Wam odpowiada.

Wasz komfort psychiczny i pewność, że w tym najważniejszym dla Was dniu, wszystko będzie perfekcyjne, są kluczowe. Jeżeli nie zaufamy fotografowi, to nie będziemy czuć się dobrze we współpracy z nim.  Zostawienie poznania fotografa na ten właśnie dzień, może nie być najlepszym rozwiązaniem. Warto więc jeszcze przed ślubem sprawdzić to, jak czujecie się w jego towarzystwie, by móc nabrać pewności, że gdy nadejdzie Wasz wielki dzień, wszystko będzie idealne, tak, jak to sobie wymarzyliście, a ktoś, komu zdążycie zaufać, da z siebie wszystko. Dajcie sobie chwilę, pozwólcie ponieść się uczuciom i puścić wodze fantazji. Pamiętajcie —  najważniejsi jesteście Wy.

miłosc w zalipiu, dom malarek, sesja narzeczenska

4. Widzicie siebie na zdjęciach.

Łatwo i przyjemnie ogląda się zdjęcia w galerii fotografa. Widzicie piękne fotografie, ludzi, którzy się cieszą się, śmieją i zastanawiacie się pewnie, czy my tak potrafimy?

Odpowiedź jest prosta — trzeba wykonać taką sesję. Będziecie mieli możliwość zobaczenia siebie na zdjęciach. To coś zupełnie wyjątkowego. Warto zadbać o fotografa, który wprowadzi Was do swojego świata i sprawi, że nie będziecie obawiali się otworzyć i pokazać swoich szczerych uczuć. Kluczowe dla fotografa powinno być pokazanie Waszej relacji i miłości. Pozwoli Wam to uzyskać efekt, którego oczekujecie.

Zawsze warto dorzucić swoje trzy grosze i powiedzieć, jakie są Wasze oczekiwania. Nie bójcie się mówić o Waszych wyobrażenia i planach, to bardzo ułatwia fotografowi pracę, a i Wy dzięki temu będziecie bardziej usatysfakcjonowani – przecież o to chodzi, czyż nie?

5. Dobra zabawa.

Podstawą udanej sesji narzeczeńskiej, jest dobra atmosfera. Uśmiech, szepty, spojrzenia, ale również momenty wyciszenia i skupienia swojej uwagi wyłącznie na sobie nawzajem, to coś, czego nie może zabraknąć!

Często popadamy w rutynę. Praca, codzienne obowiązki, sen i tak z tygodnia na tydzień. Sesja zdjęciowa jest pewnym oderwaniem od rzeczywistości, od tego, co nas otacza, od szarej codzienności. Kiedy fotograf, przeniesie Was w swój świat, szybko zapomnicie o codziennych troskach, rutynie i dacie się porwać tym szczególnym chwilom. Gorąco do tego zachęcam!

Warto postawić na naturalność i zgłębić relacje między Wami. To idealny moment, żeby skupić się na sobie. To czas, by patrzeć sobie głęboko w oczy i zatracić się w nich, choćby na chwilę.

sesja narzeczenska zamek w mosznej, grzegorz jasionowicz fotografia

6. Świetna pamiątka przed ślubem.

Wykonałem już kilkadziesiąt sesji narzeczeńskich. Te ostatnie są na blogu. W ostatnim czasie przeglądnąłem wszystkie sesje na nowo. Bardzo lubię wracać do swoich fotografii. Teraz widzę, jak wielką wartość mają te zdjęcia dla par, którym wykonałem takie sesje. Niektórzy wykonane fotografie umieścili w albumach, inni wydrukowali je w formie odbitek. Te zdjęcia nie są dla mnie — one są dla Was. Po ślubie będą przywoływały cudowne wspomnienia i uśmiech na Waszych twarzach. W końcu to Wasze chwile, uchwycone na fotografiach, jeszcze przed tym wielkim dniem, pełnym ślubnego zamieszania i zwróconych ku Wam oczu. Na sesji narzeczeńskiej możecie dać ponieść się fantazji i zapomnieć o harmonogramach, planach, oczekiwaniach innych – to Wasz czas i nikt Wam tego nie zabierze!

7. Wykorzystanie zdjęć z sesji na prezent dla rodziców.

Zastanawiacie się, jak można wykorzystać Wasze zdjęcia z sesji narzeczeńskiej? To proste, możecie je podarować w prezencie. Odbitki lub obrazy są świetną propozycją. Jest to idealny prezent dla rodziców podczas podziękowań w dniu ślubu. Wiele par zastanawia się, co mogą ofiarować swoim rodzicom w ramach podziękowań. Jedni robią film, inni dają kwiaty, jeszcze inni koszyk z dobrym trunkiem. Jednak jeśli otrzymają zdjęcia, gwarantuję Wam, że ich reakcja będzie bezcenna. Nic tak nie wzrusza rodziców, jak prezent dany z głębi serca, pełen radości i szczerych uczuć, który będzie zdobił ścianę w salonie lub stanie na komodzie.

fotograf slubny grzegorz jasionowicz

8. Zaproszenia ślubne, podziękowania, dekoracje.

Kolejnym elementem, w którym przydadzą się zdjęcia z sesji narzeczeńskiej, są zaproszenia ślubne. Moda wciąż się zmienia, pojawiają się coraz to nowsze trendy. Zawsze warto wyjść przed szereg i stworzyć coś nieszablonowego. Spersonalizowane zaproszenia ślubne  z Waszym zdjęciem to idealny pomysł na to, żeby się wyróżnić. Zdjęcia można również wykorzystać jako upominki dla gości. Będzie to miły akcent, który sprawi, że utkwicie im głęboko w pamięci na długo.

Dekoracja w postaci antyramy ze zdjęciami. Każdy z gości, który będzie przekraczał próg sali lub domu weselnego może zobaczyć kilka Waszych wspaniałych chwil, jeszcze przed ślubem i przyglądnąć się łączącym Was uczuciom z perspektywy czasu! Czyż to nie wyjątkowe uczucie?

9. Pozytywna relacja w dniu ślubu.

Jeśli zdecydujecie się na sesję narzeczeńską, to uprości współpracę z fotografem.
Fotograf przestaje w Waszych oczach być już obcą osobą, jest już kimś, kogo poznaliście i wiecie, czego możecie się po nim spodziewać. Zrobił Wam zdjęcia, zna Wasze zainteresowania, motyw przewodni Waszego ślubu, także sprawa staje się prostsza. Zamiast tworzyć dystans, skracajmy go. W końcu dużo lepiej czujemy się w otoczeniu osób, z którymi mieliśmy okazję przebywać i którym zdążyliśmy zaufać, niż nowo poznanych.

Z tego artykułu dowiedziałeś się, dlaczego WARTO zdecydować się na sesję narzeczeńską. Przedstawiłem w nim 9 powodów, które przemawiają za tym, aby zrobić sobie wspólne zdjęcia jeszcze przed ślubem. Jest to czas tylko dla Was, w którym możecie poświęcić się w pełni sobie nawzajem. Macie również możliwość, aby nieco oswoić się z obiektywem, zanim nadejdzie Wasz dzień. Jest to również świetna okazja, aby poznać swojego fotografa, co ułatwi Wam współpracę w dniu ślubu. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej będą dla Was bezcenną pamiątką, na której zostaną uchwycone Wasze szczere emocje i uczucia. Wasze fotografie mogą być również wyjątkową i wzruszającą formą prezentu dla Waszych rodziców w chwili podziękowań.  Zdjęcia możecie też wykorzystać, jako element dekoracyjny, który pojawi się np. na zaproszeniach, upominkach dla gości, czy po prostu będą częścią wystroju sali. 

zachod slonca, sesja slubna, fotograf slubny grzegorz jasionowicz

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@jasionowicz.com

Ostatnie posty

Myślenice

Myślenice

Ostatnie posty o mnie Fotograf, miłośnik gór i spędzania aktywnie czasu. Bloger, minimalista, gaduła, chcesz się przekonać? Grzegorz Jasionowicz Moje sociale Facebook Pinterest Instagram Youtube Newsletter Pellentesque in ipsum id orci porta dapibus donec sollicitudin...

czytaj dalej
Wyjątkowa sesja na Zamku w Mosznej

Wyjątkowa sesja na Zamku w Mosznej

Sierpniowy chłodny dzień. Jedziemy z Asią i Michałem na sesję na zamek w Mosznej. Wbrew pozorom to parę km od Krakowa. Pogoda od samego początku daje nam do zrozumienia, że ona rządzi dzisiaj. Na przemian raz pada, raz daje nam spokój. Wyruszając z Krakowa o 6 rano,...

czytaj dalej

o mnie

9 powodów dlaczego WARTO zrobić sesję narzeczeńską 2
Fotograf, miłośnik gór i spędzania aktywnie czasu. Bloger, minimalista, gaduła, chcesz się przekonać?

Grzegorz Jasionowicz

Moje sociale

Newsletter

©Fotograf ślubny Grzegorz Jasionowicz. Fotografia ślubna Kraków.

☎+48791751096 kontakt@jasionowicz.com

Copyright ©2019 Grzegorz Jasionowicz Fotografia. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Regulamin | Polityka Prywatności