7 wskazówek jak wyjść świetnie NA ZDJĘCIACH ŚLUBNYCH?

zdjęciach ślubnych, mini sesja plenerowa grzegorz jasionowicz

Zdjęcia zarówno z dnia ślubu, jak i z sesji ślubnej są wspaniałą pamiątką, do której będziecie wracać przez kolejne lata wspólnego życia. Ważne więc jest, aby te wyjątkowe chwile, zostały uchwycone w taki sposób, by po latach potrafiły wzbudzać w Was uczucia i emocje, jakie towarzyszyły Wam i Waszym bliskim w tym jednym z najważniejszych dla Was dniu. Wybór profesjonalnego fotografa w tym wypadku jest sprawą bardzo istotną, ale tak naprawdę to głównie od Was zależy, jak będzie prezentował się Wasz reportaż ślubny. Poniżej przedstawiam 7 wskazówek, które pomogą Ci wyjść jak najlepiej na swoich ślubnych fotografiach.

UŚMIECHNIJ SIĘ! 🙂

Dzień ślubu bywa stresujący. W biegu zdarzeń łatwo zapomnieć o tym , że najważniejsi tego dnia jesteście Wy i to co Was łączy. Cieszcie się tymi wspaniałymi chwilami maksymalnie i nie bójcie się wyrażać tego m.in. uśmiechem! Wtedy Wasze zdjęcia wypełni szczera radość, która będzie się w Was budzić za każdym razem, gdy będziecie je przeglądać.

ODPOWIEDNIA POSTAWA

Kolejną bardzo ważną rzeczą, jest odpowiednia postawa. Przede wszystkim nie garbimy się. Wiadomo przecież, że chcecie obok siebie wyglądać elegancko i dostojnie. Proste Plecy i ramiona, klatka piersiowa nieco wysunięta do przodu oraz lekko uniesiona do góry głowa, to przepis na idealną postawę.

LEPSZY PROFIL

Chyba każdy z nas uważa, że z któregoś profilu twarzy wygląda korzystniej. Warto oczywiście podsunąć taką sugestię swojemu fotografowi. Sądzę jednak, że dobry fotograf zrobi Ci piękne zdjęcia z każdej perspektywy.

BUKIET

W przypadku Panny Młodej istotną sprawą jest to, na jakiej wysokości trzyma ona swój bukiet. W przypadku zbyt wysokiej pozycji bukietu, można przysłonić sobie nim np. fragment twarzy, czy dekolt. Z kolei, jeśli trzymany jest zbyt nisko może nie wyglądać to zbyt elegancko. Myślę, że idealnym miejscem trzymania bukietu są okolice bioder. Bukiet będziesz mogła wykorzystać również na sesji ślubnej np. zarzucając go ukochanemu na ramiona. Bukiet jest również przydatnym elementem podczas wykonywania zdjęć portretowych.

SZCZUPŁE RAMIONA

Ta kwestia dotyczy właściwie każdego z nas. Jeśli nasze ramię jest zbyt bardzo przyklejone do ciała, na zdjęciach wydaje się być ono znacznie szersze niż w rzeczywistości. Podczas wykonywania zdjęć ślubnych zadbajcie o to, alby między Waszym ciałem a rękami była zachowana niewielka odległość, a możecie być pewni, że Wasze ramiona wyjdą na nich korzystanie.

ZADBANE DŁONIE

Myślę, że w przypadku Pań dbanie o dłonie jest bardzo oczywistym tematem, zwłaszcza przy okazji szczególnych okazji. Ważnym jest aby zarówno Panna Młoda jak i Pan Młody nie zbagatelizowali tego tematu i w dniu ślubu mieli zadbane dłonie.

ODROBINA CZUŁOŚCI

W dniu ślubu i wesela bardzo wiele się dzieje. Pary Młode czują się w obowiązku zadbania o dobre samopoczucie swoich gości. Pamiętajcie jednak o tym, że to Wasz najważniejszy dzień i nie może w nim zabraknąć chwil na okazywanie sobie wzajemnej czułości. Jeśli tylko nadarzy się ku temu okazja nie bójcie się ofiarować sobie nawet drobnych gestów, które uchwycone na zdjęciach, będą wzruszać Was przez lata.

Podsumowanie

W tym materiale przedstawiłem 7 wskazówek, które pomogą Ci wyjść świetnie na zdjęciach ślubnych. Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka, dlatego reportaż ślubny powinien zostać wykonany w taki sposób, aby po latach nadal przywoływał emocje tego dnia. Wybór dobrego fotografa i Wasze zaangażowanie, uczynią reportaż ślubny wyjątkową pamiątką. Ważne abyście mimo całego ślubnego zamieszania, potrafili skupić się na sobie nawzajem. To Wasz dzień więc cieszcie się nim, obdarzajcie siebie nawzajem czułością i rozsiewajcie wokół szczery uśmiech. Pamiętajcie również o takich aspektach jak zachowanie odpowiedniej postawy czy, zadbanie o wygląd zewnętrzny w tym również o swoje dłonie. 

Jeśli masz do mnie pytanie, napisz koniecznie: kontakt@jasionowicz.com

Ostatnie posty

Myślenice

Myślenice

Ostatnie posty o mnie Fotograf, miłośnik gór i spędzania aktywnie czasu. Bloger, minimalista, gaduła, chcesz się przekonać? Grzegorz Jasionowicz Moje sociale Facebook Pinterest Instagram Youtube Newsletter Pellentesque in ipsum id orci porta dapibus donec sollicitudin...

czytaj dalej
Wyjątkowa sesja na Zamku w Mosznej

Wyjątkowa sesja na Zamku w Mosznej

Sierpniowy chłodny dzień. Jedziemy z Asią i Michałem na sesję na zamek w Mosznej. Wbrew pozorom to parę km od Krakowa. Pogoda od samego początku daje nam do zrozumienia, że ona rządzi dzisiaj. Na przemian raz pada, raz daje nam spokój. Wyruszając z Krakowa o 6 rano,...

czytaj dalej

o mnie

7 wskazówek jak wyjść świetnie na ZDJĘCIACH ŚLUBNYCH? 1
Fotograf, miłośnik gór i spędzania aktywnie czasu. Bloger, minimalista, gaduła, chcesz się przekonać?

Grzegorz Jasionowicz

Moje sociale

Newsletter

©Fotograf ślubny Grzegorz Jasionowicz. Fotografia ślubna Kraków.

☎+48791751096 kontakt@jasionowicz.com

Copyright ©2019 Grzegorz Jasionowicz Fotografia. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Regulamin | Polityka Prywatności