5 SPOSOBÓW na przedślubny stres?

5 sposobów na przedślubny stres

Jakie są metody wali z przedślubnym stresem?

Z organizacją ślubu i wesela wiążę się ogrom spraw. Musimy zająć się załatwieniem wszystkich formalności związanych ze ślubem i dopiąć wszelkie szczegóły dotyczące wesela takie jak np. sala weselna i jej wystrój, suknia ślubna/garnitur ślubny, makijaż, fryzura, fotograf, filmowiec, DJ, zespół… To wszystko pochłania mnóstwo energii i wymaga zainwestowania sporej ilości czasu, który biegnie jak szalony. W tej sytuacji nie trudno więc wpaść w sidła przedślubnego stresu. 

Poniżej przedstawię Ci 5 sposobów na radzenie sobie z przedślubnym stresem!

Zrelaksuj się.

Bardzo ważne jest, aby mimo natłoku spraw, znajdować czas na złapanie oddechu. Wygospodaruj dla siebie chociaż jedną godzinę, czy to dzień, czy nawet przez kilka dni przed ślubem. Zrób coś, co pozwoli Ci, maksymalnie się zrelaksować np. weź gorącą kąpiel z wykorzystaniem ulubionych kosmetyków, poczytaj książkę, obejrzyj serial/film, wypij lampkę wina. To pozwoli Ci oderwać się od ślubnych przygotowań.

Aktywność fizyczna.

Wykonywanie aktywności fizycznych pomaga nam uwolnić nasz umysł od myślenia. Jest to czas, w którym pełną uwagę poświęcamy sobie i czynnościom, które wykonujemy, przez co odrywamy się od spraw codziennych. Zapewniam, że znalezienie sobie jakiejś formy aktywności i zmęczenie wysiłkiem fizycznym pomoże Ci pozbyć się stresu.

Dobry sen.

Kolejną bardzo istotną rzeczą jest odpowiednia ilość snu. Nie jest to łatwe, chociażby dlatego, że świadomość tego, co jeszcze zostało niedopięte, potrafi spędzać sen z powiek. Postarajcie się jednak dbać o dobry sen (w moim przypadku optymalny czas snu to około 7,5 h). Spowoduje to, że będziecie odpowiednio wypoczęci i pełni energii w obliczu codziennych wyzwań.

WYPISZ SIĘ!

Kolejną metodę zminimalizowania przedślubnego stresu nazwałem „WYPISZ SIĘ”. O co chodzi? Otóż jeśli jesteśmy z jakiegoś powodu źli, coś nas przytłacza bądź nie wszystko idzie po naszej myśli, a nie koniecznie chcemy się tym dzielić z innymi, warto wziąć kartkę, długopis i wypisać rzeczy, które zaprzątają nam głowę. Duszenie tego wszystkiego w sobie, może potęgować frustrację, natomiast wyładowanie złych emocji na kartce, może być dla nas ukojeniem.

Muzyka.

Jak mówi przysłowie, muzyka łagodzi obyczaje i o tym właśnie chciałbym wspomnieć w tym punkcie. Słuchanie muzyki ma ogromny wpływ na nasz stan. Istnieją specjalne playlisty, które mają zadziałać na nas w określony sposób. Nawiązując do punktu nr 1, warto znaleźć chwilę tylko dla siebie, w tym wypadku konkretnie na posłuchanie muzyki. Możesz np. utworzyć playlistę z muzyką takiego rodzaju, która zadziała na Ciebie relaksująco i wprowadzi Cię w pozytywny stan. Taka forma relaksu również pomoże zmierzyć Ci się ze stresem.

Podsumowanie

W tym materiale zawarłem 5 sposobów na stres, wywołany ogromem spraw związanych z organizacją ślubu i wesela. W natłoku spraw, warto, chociaż odrobinę czasu poświęcić tylko sobie, aby móc się zrelaksować i oderwać od codziennych trosk. Zmęczenie fizyczne może być również dobrym sposobem na zminimalizowanie przedślubnego stresu. Pamiętaj również o odpowiedniej długości snu, aby Twój organizm mógł się zregenerować i nabrać energii do działania. Natomiast jeśli buzują w Tobie negatywne emocje, przelej je na papier ! To z pewnością pomoże osiągnąć Ci wewnętrzną równowagę. Skoro wiesz już jak wygrać ze stresem, czas wyjść pięknie na zdjęciach ślubnych!

Jeśli masz do mnie jakieś pytanie, napisz koniecznie: kontakt@jasionowicz.com

Ostatnie posty

Myślenice

Myślenice

Ostatnie posty o mnie Fotograf, miłośnik gór i spędzania aktywnie czasu. Bloger, minimalista, gaduła, chcesz się przekonać? Grzegorz Jasionowicz Moje sociale Facebook Pinterest Instagram Youtube Newsletter Pellentesque in ipsum id orci porta dapibus donec sollicitudin...

czytaj dalej
Wyjątkowa sesja na Zamku w Mosznej

Wyjątkowa sesja na Zamku w Mosznej

Sierpniowy chłodny dzień. Jedziemy z Asią i Michałem na sesję na zamek w Mosznej. Wbrew pozorom to parę km od Krakowa. Pogoda od samego początku daje nam do zrozumienia, że ona rządzi dzisiaj. Na przemian raz pada, raz daje nam spokój. Wyruszając z Krakowa o 6 rano,...

czytaj dalej

o mnie

5 SPOSOBÓW na przedślubny stres 1
Fotograf, miłośnik gór i spędzania aktywnie czasu. Bloger, minimalista, gaduła, chcesz się przekonać?

Grzegorz Jasionowicz

Moje sociale

Newsletter

©Fotograf ślubny Grzegorz Jasionowicz. Fotografia ślubna Kraków.

☎+48791751096 kontakt@jasionowicz.com

Copyright ©2019 Grzegorz Jasionowicz Fotografia. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Regulamin | Polityka Prywatności